Aktivity pro rodiče s dětmi

Hvězdárna_a_planetárium_Brno

Hvězdárna a planetárium

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, stálé expezice a detaily programu na webových stránkách.

Digitárium Sál digitária vás pohltí obrazem a zvukem. Série speciálních projektorů v kombinaci s desítkami počítačů dokáže vykouzlit na projekční ploše o průměru 17 metrů překvapivě věrný model vesmíru. V repertoáru digitária ale nejsou pouze astronomické pořady. Přeneseme vás na těžko dosažitelná místa – pod vodní hladinu, dovnitř lidského těla, blízké budoucnosti nebo minulosti, mikrosvěta či makrokosmu…

Exploratorium V sále exploratoria – v rámci expozice Příběh Sluneční soustavy – se seznámíte s moderním pohledem na nejbližší okolí naší planety. Připraveny jsou interaktivní exponáty, velkoplošné ilustrace, vzorky meteoritů i zkamenělin. Prožijete neuvěřitelný příběh Sluneční soustavy, fascinujícího koutu vesmíru, který tvoří náš svět.

Astronomická pozorovatelna Už jste na vlastní oči spatřili sluneční skvrny, krátery na Měsíci, Saturnův prstenec, Jupiterovy bouře a satelity, srpek Venuše, barevné dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny anebo galaxie vzdálené miliony světelných roků? To všechno lze pohodlně ukázat pomocí moderních astronomických dalekohledů s průměrem objektivu až 35 cm.

Malé planetárium Malé planetárium dokáže na klenbě o průměru 8 metrů vykouzlit iluzi hvězdné oblohy s několika nápadnými planetami a Měsícem. Na rozdíl od většího digitária nabízí intimní atmosféru s příjemným posezením. Prohlídka v anglickém a německém jazyce pouze po předchozí domluvě (pro skupinu alespoň 10 návštěvníků).

Pozorovací terasa Z pozorovací terasy se nabízí téměř magický pohled na denní i noční Brno. Pouhýma očima, ale také s pomocí přenosných dalekohledů, se odtud podíváte na oblohu. Není sice příliš tmavá, ale Slunce, Měsíc, planety Sluneční soustavy a nejnápadnější souhvězdí odtud určitě uvidíte. Pozorovací terasa je během dne volně přístupná bez výkladu.

(Zdroj: www.hvezdarna.cz)

Hvězdárna_a_planetárium_Brno
Hvězdárna_a_planetárium_Brno
Hvězdárna_a_planetárium_Brno

Ohodnoťte tuto akci

Napište ostatním vaše zkušenosti

Po
07:30  -  15:00
Út
07:30  -  15:00
St
07:30  -  19:30
Čt
07:30  -  19:30
07:30  -  19:30
So
09:00  -  19:30
Ne
09:00  -  15:00
Hodnocení
Cena
digitárium 125 / 100 Kč (základní / snížené)
Kraj:
Jihomoravský kraj
Věk:
4  -  15
Adresa:
Kraví hora 2
616 00 Brno
Souřadnice:
49.20434, 16.583683